Akıllı Şehirler Konseptinde Yeni Dönem

Sektörün öncü ve yenilikçi şirketi Birleşik Ödeme, akıllı şehirler konseptindeki Teknoloji Koridoru Projesi ile hayatı dijitalleştiren çözümler sunmaya devam ediyor. Sponsoru olduğu Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda görücüye çıkardığı Teknoloji Koridoru kiosk konsepti katılımcılardan tam not aldı.

Türkiye’nin lisans sahibi öncü şirketlerinden Birleşik Ödeme, Teknoloji Koridoru Projesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Birleşik Ödeme, son olarak sponsorları arasında olduğu ve 4-5 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleşen Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) için tasarladığı yeni kiosk konseptini tanıttı. Kamu kurumları, belediyeler, teknoloji kuruluşları ve akademik dünyadan birçok katılımcı ile akıllı şehirlerin geleceğinin masaya yatırıldığı konferansta yeni dönem kiosk konsepti ile tam not alan Birleşik Ödeme, fonksiyonellik ve görselliği bir arada sunuyor.

Birleşik Ödeme Ürün ve İş Geliştirme Direktörü Kutay Yalınkılınç: “Akıllı kent ve akıllı ödeme teknolojilerimiz sayesinde insan hayatını kolaylaştıran ürünler sunma vizyonumuz ile ASKİ için Teknoloji Koridoru Projesi’ni geliştirdik. Yoğun ilgi gören yeni dönem kiosklarımızı katılımcılarla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Projenin önümüzdeki günlerde ASKİ Genel Merkezi’nde hayata geçirileceğinin altını çizen Yalınkılınç açıklamasını şu sözleri ile sürdürdü:

“Teknoloji Koridoru, farklı hizmetler sunan kiosklar bütününden oluşmakta. ASKİ abonelerine uçtan uca çözüm üretmeyi hedefleyen yeni dönem kioskları görsel olarak da oldukça şık bir tasarıma sahip. Dijital şube kiosku ile sesli ve görüntülü call center desteği veriliyor. Abonematik kiosku ile kurum aboneliğini başlatmak saniyeler ile ölçülüyor. Lokasyon çözümü sunan kiosk ile abonenin tercih ettiği ilçelere göre en yakın kiosklar ekranda gösteriliyor, bulunduğu noktaya yol tarifi oluşturulup yazıcıdan çıkarılıyor. Sumatik kiosku ile ön ödemeli kartların dolumu pratik ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ankara’da metro, avm, iş merkezi gibi şehrin popüler noktalarında hâli hazırda 70 adet Sumatik bulunmakta, kiosk lokasyonlarını arttırmak üzere saha ve operasyon ekibimiz çalışmalarına hızla devam ediyor. Ankara bizim için önemli bir şehir, Teknoloji Koridoru Projesi’ni burada hayata geçirecek olmak, insanlara kaliteli hizmeti daha hızlı bir şekilde sunuyor olmak gurur verici.  Proje katılımcılardan yoğun ilgi gördü, oldukça beğenildi, ekipçe bu sonucun mutluluğunu yaşıyoruz. Birleşik Ödeme ailesi olarak hep aynı heyecan ile yeni teknolojiler üretmeye, yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz.”