BELEDİYELERİN SOSYAL DESTEK KARTI ALTYAPISI BİRLEŞİK ÖDEME’DEN

Hayatı kolaylaştıran teknolojiler ve yenilikçi çözümler sunmaya devam eden Birleşik Ödeme, Sosyal Destek Kartı Projesi ile projelerine bir yenisini daha ekliyor. İlçe belediyelerinin desteği ile başlayan projede amaç; ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak ve onlara ek gelir sağlamak.

"Sosyal Destek Kartı" projesiyle, belediye genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verilmesi, çeşitli bağış ve yardımların daha kolay ulaştırılması hedeflenirken, projenin kart alt yapısı Birleşik Ödeme tarafından sağlanıyor.

Adana Seyhan ve Adana Sarıçam Belediyeleri ile Birleşik Ödeme iş birliği sayesinde hayata geçen ve faaliyette olan proje ile hâli hazırda 2200 aileye ulaşılmış durumda. Her aileden bir kişiye dağıtılan ön ödemeli kart ile vatandaşların gıda ve giyim giderlerine katkı sağlanmakta olup kart, belediye tarafından belirlenen üye iş yerlerinde kullanılabiliyor. Belediye tarafından, her ay yatırılan tutarlarla ilgili olarak bilgilendirme SMS’i atılıyor ve vatandaşlar ilgili gelir yardımını kullanabiliyor. Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında, pratik bir şekilde vatandaşlara yardımcı olmak adına Birleşik Ödeme Çağrı Merkezi haftanın her günü hizmet veriyor.

Projeyi Birleşik Ödeme Ürün ve İş Geliştirme Direktörü Kutay Yalınkılınç şöyle açıklıyor: “Eskiden ihtiyaç sahiplerine koliler halinde ve elden yapılan yardımlar, günümüzde Sosyal Destek Kartı verilerek gerçekleştirilmekte. Hak sahiplerine verilen karta, TL yüklemesi yapılıyor, vatandaş da bu kartla anlaşmalı yerlere giderek ihtiyacı olan gıda ve giyim harcamalarını direkt olarak yapabiliyor. Üye iş yerine verilen mobil cihaz ve entegre edilmiş uygulama sayesinde ödeme işlemi saniyeler ile ölçülüyor. Böylelikle, hayatımızın dijitale ve teknolojiye doğru gittiği günümüzde, daha çok ihtiyaç sahibine, daha kaliteli hizmet ile daha kısa sürede ulaşılmış oluyor.” İnsanların hayatına dokunan çözümler sunmaya ve ürün yelpazesini geliştirmeye devam edeceklerini açıklayan Yalınkılınç, Sosyal Destek Kartı Projesi’ni yıl içinde birçok belediye ile birlikte çalışarak yaygınlaştıracaklarını vurguluyor.