Albaraka Türk – Nöbetçi Transfer

Albaraka Türk’ten “Nöbetçi Transfer”

 

Ürettiği inovatif çözümler ile Türkiye’de önemli iş birlikteliklerine imza atan lider elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu Birleşik Ödeme ,   EFT saatleri dışında banka hesapları arası para transferine imkan veren “Nöbetçi Transfer” ile  bir banka işbirlikteliğine daha imza atarak Albaraka Türk müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Albaraka Türk, internet ve mobil bankacılık müşterilerine özel, Birleşik Ödeme ile gerçekleştirdiği “Nöbetçi Transfer” hizmetiyle Albaraka Mobil Platform ve internet şubesi üzerinden, EFT saatleri dışında, hafta sonu ve resmi tatil günleri de dahil olmak üzere sistemde var olan bankalara 7/24 para transferi işlemleri gerçekleştirmeye imkan tanıyor.

Albaraka Türk hesaplarından, EFT saatleri dışında özel uygulaması sayesinde para transferi işlemi gerçekleştirebilecek olan Albaraka Türk müşterileri, EFT saatini kaçırmak, geç kalmak gibi bir durum yaşamıyor.

“Müşterilerimiz, dilediği zaman dilediği yerde EFT işlemlerini gerçekleştirebilecek”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ, Albaraka Türk olarak dijital bankacılık kapsamında ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Uygulamaya aldığımız Nöbetçi Transfer hizmetimiz sayesinde, müşterilerimiz artık gece gündüz demeden para transferi yapabilecekleri bir ortama kavuştu. Bu hizmetimiz sayesinde sadece hafta içi 8.30-17.15 saatleri arasında gerçekleştirilebilen EFT hizmetinde artık zaman sınırı ortadan kalktı. İnternet şubemiz ya da Albaraka Mobil üzerinden Nöbetçi Transfer uygulamamız ile müşterilerimize yenilikçi, pratik ve hızlı hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Bu yeni hizmet sayesinde müşterilerimiz, dilediği zaman dilediği yerde EFT işlemlerini gerçekleştirebilecek.”

İşbirlikteliği ile ilgili açıklamada bulunan Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler ;

Fintek ekosisteminin en büyük ihtiyaçlarından biri olan banka ve fintek işbirlikteliğine bir yenisini eklediğimiz için çok mutluyuz. Albaraka Türk yönetimine ve ekibine katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Albaraka Türk müşterilerinin de EFT saatleri dışında banka hesapları arası para transferine imkan veren “Nöbetçi Transfer” ürünümüzle tanışmaları sağladık.

Önümüzdeki dönemde birkaç banka ile de Nöbetçi Transfer ürünümüzle ilgili yaptığımız işbirliğini de açıklıyor olacağız. Bu iş birlikteliklerinin de çok ses getireceğini düşünüyoruz.

Bu kapsamda 16 banka ile gerçekleştirdiği entegrasyon sayesinde “Nöbetçi Transfer”  son dönemde tekrar gündeme gelen Open api-açık bankacılık için Türkiye’de örnek gösterilecek bir ürün olma özelliğine sahip olacaktır.