Birleşik Ödeme ve Finberg İş Biriliği

Ürettiği inovatif çözümler ile Türkiye’de önemli iş birlikteliklerine imza atan lider elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu Birleşik Ödeme, Fibabanka’nın bir süre önce hayata geçirdiği yatırım ve teknoloji girişimi Finberg ile stratejik iş birliği anlaşmasına vardı.

Yapılan anlaşma kapsamında Finberg tarafından desteklenen,  6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşuna ihtiyaç duyulan projeler Birleşik Ödeme ile gerçekleştirilecek.

Finberg platformu ile hayatı kolaylaştıran teknolojik ürünler sunmayı hedeflediklerini belirten Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert, “Türk ekonomisinin belkemiği olan KOBİ’lerimizin rekabet avantajını artırıcı yenilikçi ve teknolojik ürünleri, start-up’lar ile iş birliği yaratarak onlara ulaştırmak, böylece tüm FinTech ve perakende ekosisteminin büyümesine destek olmak amacıyla kurguladığımız Finberg’de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yeni girişimcilerle görüşmelerimize devam ederken Finberg sistemine giren girişimcilerimizin de hayatını kolaylaştıracak, onlara katma değer sağlayacak projeler geliştiriyoruz. Akıllı ödeme teknolojilerini kullanan ve Türkiye’nin önde gelen ödeme hizmetleri ve elektronik para konusunda lisans sahibi şirketlerinden Birleşik Ödeme ile yaptığımız iş birliği de bunun bir parçasını oluşturuyor. Finberg çatısı altında benzer iş birliklerini hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

İşbirliği ilgili değerlendirme yapan Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler, “Biz Türkiye’nin sayılı elektronik para kuruluşlarından biri olarak, yenilikçi finansal ürünler geliştirilmesinde önemli rol alacak Finberg ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duymaktayız.
Fintech alanında sahip olduğumuz tecrübe, bilgi ve birikimi, teknoloji ve yenilik odaklı yeni girişimler ile buluşturacak ortamı yaratmayı amaçlamaktayız.

Bu işbirliğinin, fintech ekosisteminin büyümesine katkıda bulunacağını ve önemli projelere imza atacağına inanıyoruz. Çok yakında bu işbirliğinin ilk projelerini paylaşıyor olacağız.” İfadelerini kullandı.