Birleşik Ödeme ve Finberg İş Ortaklığı

Fibabanka’nın dijitalleşme stratejisi doğrultusunda fintech şirketleriyle yapacağı iş ortaklığı önem kazanmıştır ve dijital dönüşümlerinde katma değer yaratma hedefi ile Fibabanka, Türkiye’nin lider fintech şirketi Birleşik Ödeme ile iş ortaklığı kurmuş, kurumsal girişim sermayesi Finberg aracılığıyla ise bu iş ortaklığı 2019 yılı son çeyreği itibariyle yatırıma dönüşmüştür.

Birleşik Ödeme, Türkiye’nin tek fintech servis platform sağlıyıcı (FaaS) şirketi olarak kurumların nakit yönetimi ile ilgili süreçlerinde finansal işlem yetkinliklerini geliştirecek çözümler sunmaktadır. Geniş ürün yelpazesi ile, kurumların finansal açıdan çevikliğini arttırdığı değer önerilerine birçok örnek verilebilir. Nöbetçi Transfer ürünü, EFT saatleri dışında 24 saat para transferi yapılabilmesini sağlamaktadır. Perakende, akaryakıt, kargo, lojistik gibi sektörlerde sunduğu akıllı kasa çözümleriyle; firma şubelerinde biriken fiziksel paranın firmanın istediği banka hesabına anında para geçişi sağlanabilmektedir. Sağladığı ön-ödemeli kart çözümleri ve geniş indirim ağını kapsayan sadakat programlarıyla Türkiye’nin önde gelen markalarının bölgesel olarak çözüm ortağı olmaktadır. Ön-ödemeli kartlar; bayi ağı geniş kurumların, bayilerine prim ve hakedişlerini yatırabilmesi için avantajlı bir yol olurken lojistik özelinde ise kamyon/tır şoförlerinin navlun, akaryakıt bedellerini nakit kullanmadan ödeme şansı sağlamaktadır. Transferwise iş birlikteliğiyle yurtdışından her ay on binlerce kişinin ucuz ve hızlı para transferi için tercihi konumundadır. 

Birleşik Ödeme, Fibabanka ile yaptığı anlaşmayla ise banka müşterilerinin Vatan Bilgisayar’da yapacağı alışverişler için aldıkları kredileri Vatan Bilgisayar şubelerinde ödeme imkanı tanımıştır. Banka müşterilerine alternatif bir ödeme kanalı yaratırken aynı zamanda perakende noktalarında trafik artışını destekleyen bu çözüm gibi daha birçok anlamda vizyoner bir yapıya sahip olan Birleşik Ödeme ile Fibabanka iş ortaklığının hedefi, Fibabanka’nın dijitalleşme sürecinde imza atılan projelerinin olabilecek en yüksek seviyede katma değer yaratmasıdır.