Transferwise’in tercihi Birleşik Ödeme

TransferWise’ın Türkiye’deki tercihi Birleşik Ödeme

Avrupa’nın en büyük fintech girişimlerinde biri ve 1.1 Milyar USD değerlemesi ile bir “Unicorn” olarak kabul edilen Londra merkezli TransferWise, hatırlanacağı gibi geçen temmuz ayında uluslararası para transferinde işlemlerinde Türk Lirası kabul edeceğini açıklamıştı.

Transferwise , uluslararası para transferinde işlemlerinde Türkiye partneri olarak son zamanlarda ön ödemeli kart projeleri ve self servis kiosk alanındaki hakimiyetiyle isminden söz ettiren Birleşik Ödeme’yi tercih etti.

Bilindiği gibi 27 Haziran 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunu kapsamında ödeme hizmeti  olarak kabul edilen para transferi işlemleri kanun kapsamında BDDK tarafından lisanslandırılan elektronik para kuruluşları veya ödeme kuruluşları tarafından gerçekleştirilmektedir. Transferwise aracılığı ile diğer ülkelerden Türkiye’ye doğru yapılan para transferleri işlemleri Birleşik Ödeme’nin sahip olduğu Elektronik para ve ödeme kuruluşu lisansımız çerçevesinde Türkiye sınırları içerisinde Birleşik Ödeme tarafından gerçekleştirilmeye 2017 Ekim ayı itibariyle başlandı. Yakında zamanda Türkiye’ye doğru yapılan para transferlerinin yanı sıra , Türkiye’den diğer ülkelere doğru yapılan para transferleri işlemleri için çalışmalara başlanmış olup bu işlemler yine Birleşik Ödeme aracılığıyla yakın zamanda hayata geçirilecektir.

TransferWise’ın uluslararası para transferi işlemlerindeki ücretlendirme politikası ile tüm dünyadaki müşterilerine  düşük komisyon ücretleriyle para transferi imkanı sunuyor. Uluslararası para transferindeki alternatif kanallarla kıyaslandığında komisyon ücretlerinde oldukça cazip fiyatlar sunan TransferWise, özellikle yurt dışında yaşayanların aile ve yakınlarına düzenli para göndermesinde ilk tercih edilen kanal konumunda ,Klasik para transferi yöntemleri yerine TransferWise’ı ,hem çok daha az komisyon ücreti hem de hızlı para transferi imkanı sunmaktadır.