Pepsico & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: Pepsico PaySafe

Birleşik Ödeme'nin Online Akıllı Kasası "PaySafe" PepsiCo ile Buluştu!

Birleşik Ödeme Fintech-as-a-Service (FaaS) altyapısı ile, kurumların nkit akışının daha efektif yönetilmesi adına geliştirilmiş PaySafe online akıllı kasa ürünü, perakende sektörünün lider şirketlerinden PepsiCo tarafından kullanılmaya başlandı. Finansal IoT teknolojileri ile bankacılık sistemine entegre olan PaySafe’ler sayesinde, PepsiCo depolarında gün içinde biriken kağıt ve madeni paraların bu kasaların içine konularak 7/24 ve anında PepsiCo banka hesaplarına gönderilmesi ile finansal ve operasyonel verimlilik artışı sağlanıyor.

İnovatif PaySafe online akıllı kasa ürünü, 2020 yılında kurumların nakit akışının daha efektif yönetilmesi adına geliştirildi. Firmaların ilgili lokasyonlarında şubede biriken nakit para, personel tarafından PaySafe’ler içine koyulduğu anda, 7/24 gün ve saat farketmeksizin, kasanın doluluğu paralelinde ilgili tutar algılanıp firmanın istediği banka hesabına yansıtılıyor. Personel, parayı içine koyduğunda parayı transfer etmek istediği bankayı kasada bulunan panel üzerinden seçiyor ve transfer işlemi gerçekleştiriliyor. Birleşik Ödeme’nin bankalar arası 7/24 para transferi altyapısı ile PaySafe çözümü; haftasonu, tatil günleri ve bayramlar dahil, firmanın nakite 7/24 erişimini sağlıyor, firmaya nakiti anında kullanma ve değerlendirebilme imkanı veriyor ve buna bağlı olarak yeni gelir kalemleri yaratıyor, firmayı vadesiz hesapta para tutmaktan kurtarıyor. Türkiye’de haftasonu ve resmi tatillerin toplamı 120 gün olarak düşünüldüğünde, PaySafe’ler firmanın nakit paraya erişimini bu 120 günde de kesintisiz olarak sağlayarak nakit akışının oldukça efektif yönetilmesine imkan veriyor.

Ayrıca para kasaya konduktan sonra paranın fiziksel olarak toplanması dahil tüm operasyonel faaliyetleri Birleşik Ödeme tek noktadan yürüttüğünden, 360 derece uçtan uca çözümler ile firmanın operasyonel ve finansal verimliliğini arttırması sağlanıyor. Klasik para toplama ve güvenlik şirketlerine göre PaySafe çözümümüz; nakite anında erişimin yanında kayıp/çalıntı riski ve personel fraud anlamında da avantajlar sağlıyor. Para kasaya konduğu andan itibaren şubede dururken ve taşınırken 7/24 sigortalı halde oluyor. Aynı zamanda PaySafe, konan paranın anında miktarını ve gerçekliğini doğruluyor ve böylece para sayma ve doğrulama işlemi şubede gerçekleşmiş oluyor. Kasa paneli ile personel dijital olarak doğrulanıyor ve yapılan işlem dijital olarak sisteme saatiyle işleniyor. Ek olarak, diğer para toplama ve güvenlik şirketleri ile çalışıldığında günlük manuel olarak mail ile raporlama yapılırken PaySafe çözümü sayesinde dinamik raporlama için API paylaşımı yapılarak şube nakit bilgisi 7/24 ERP veya ön muhasebeden takip edilebiliyor böylece ERP ile entegre olan uçtan uca dijitalleştirilmiş nakit yönetimi sağlanıyor.

Geliştirdikleri PaySafe ürünü ile kurumların nakit akışlarını daha etkin bir şekilde yönetebilmelerine katkı sağladıklarına dikkat çeken Birleşik Ödeme Kurumsal Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Burak Elgin, “PaySafe’leri perakende gibi sahada nakitin fazla döndüğü sektörlerden kurumlara, nakit yönetimini dijitalleştirme ve nakit optimizasyonu sağlama amaçlı olarak sunuyoruz. Firmaların ilgili lokasyonlarında kasada biriken nakit para PaySafe’lerin içine koyulduğu anda, gün ve saat farketmeksizin, ilgili tutar firmanın banka hesabına yansıtılabiliyor. Bu şekilde firmanın, nakite 7/24 erişimine ve nakiti anında kullanabilmesine imkan tanıyoruz. Hedefimizin en yüksek seviyede finansal ve operasyonel verimlilik artışı olduğu bu projede, perakende sektörünün lider şirketlerinden PepsiCo’ya değerli iş birliği için teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

PepsiCo Satıştan Sorumlu Asistan Finansal Kontrollör Ali Köroğlu ise “Her zaman yenilikçi ve verimlilik odaklı çalışan bir şirket olarak bizi daha iyi, daha hızlı, daha güçlü yapacak uygulamaları takip ediyoruz. Birleşik Ödeme’nin bize sunduğu PaySafe akıllı kasa uygulamasının dijital nakit yönetimine dönüşüm projemizde beklentilerimizi karşılaması, güvenilir, esnek ve güçlü teknoloji desteği iş ortaklığımızın başlamasını sağladı. Akıllı kasa uygulaması ile kontrol standartlarımızı güçlendirdik, nakit tahsilat sürecini yalınlaştırarak paraya temasımızı minimum düzeye indirdik. Zamana bağımlı kalmaksızın işlemlerimize hız kazandırırken, operasyonel anlamda etkin kaynak kullanımı ile verimlilik sağlamış olduk.” diyerek proje özelinde görüş bildirdi.

DİĞER YAZILAR
<strong>Birleşik &Ouml;deme&rsquo;nin Romanya ofisi a&ccedil;ıldı</strong>
Aralık, 2021
Birleşik Ödeme’nin Romanya ofisi açıldı
DEVAMINI OKU
<strong>Birleşik &Ouml;deme&rsquo;nin Romanya ofisi a&ccedil;ıldı</strong>
Aralık, 2021
Birleşik Ödeme’nin Romanya ofisi açıldı
DEVAMINI OKU
<strong>Total&nbsp;İstasyonları&nbsp;Birleşik &Ouml;deme İle&nbsp;Dijital&nbsp;Nakit Y&ouml;netimine Ge&ccedil;iyor</strong>
Şubat, 2021
Total İstasyonları Birleşik Ödeme İle Dijital Nakit Yönetimine Geçiyor
DEVAMINI OKU
<strong>Borusan Lojistik &amp; Birleşik &Ouml;deme &Ccedil;&ouml;z&uuml;m Ortaklığı: eTA Kart</strong>
Ocak, 2021
Borusan Lojistik & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: eTA Kart
DEVAMINI OKU
<strong>Brisa & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: Brisalıyız Kart</strong>
Şubat, 2020
Brisa & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: Brisalıyız Kart
DEVAMINI OKU
<strong>Albaraka T&uuml;rk &amp; Birleşik &Ouml;deme İş Birliği: N&ouml;bet&ccedil;i Transfer Fibabanka&rsquo;da</strong>
Ocak, 2020
Albaraka Türk & Birleşik Ödeme İş Birliği: Nöbetçi Transfer Fibabanka’da
DEVAMINI OKU
<strong>ASKİ &amp; Birleşik &Ouml;deme İş Birliği: Sumatik Kiosklar</strong>
Ocak, 2020
ASKİ & Birleşik Ödeme İş Birliği: Sumatik Kiosklar
DEVAMINI OKU
<strong>MNG Kargo &amp; Birleşik &Ouml;deme &Ccedil;&ouml;z&uuml;m Ortaklığı: MNG Kargo PaySafe</strong>
Ocak, 2020
MNG Kargo & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: MNG Kargo PaySafe
DEVAMINI OKU
<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi Birleşik &Ouml;deme İş Birliği: Hatay Halk Kart</strong>
Ocak, 2020
Hatay Büyükşehir Belediyesi Birleşik Ödeme İş Birliği: Hatay Halk Kart
DEVAMINI OKU
<strong>Başkentgaz &amp; Birleşik &Ouml;deme İş Birliği: Evde Dolum Projesi</strong>
Ocak, 2020
Başkentgaz & Birleşik Ödeme İş Birliği: Evde Dolum Projesi
DEVAMINI OKU
<strong>TESK &amp; Birleşik &Ouml;deme İş Birliği: TESK Kart</strong>
Ocak, 2020
TESK & Birleşik Ödeme İş Birliği: TESK Kart
DEVAMINI OKU
<strong>Fibabanka Kredi Taksit &Ouml;demeleri Vatan Bilgisayar&rsquo;da</strong>
Ocak, 2020
Fibabanka Kredi Taksit Ödemeleri Vatan Bilgisayar’da
DEVAMINI OKU
<strong>Petrol Ofisi &amp; Birleşik &Ouml;deme &Ccedil;&ouml;z&uuml;m Ortaklığı: AutoMatic Lojistik ATM Card</strong>
Ocak, 2020
Petrol Ofisi & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: AutoMatic Lojistik ATM Card
DEVAMINI OKU
<strong>Paysend &amp; Birleşik &Ouml;deme İş Ortaklığı</strong>
Ocak, 2020
Paysend & Birleşik Ödeme İş Ortaklığı
DEVAMINI OKU
<strong>Başkentgaz &amp; Birleşik &Ouml;deme İş Birliği: Gazmatik Kiosklar</strong>
Ocak, 2020
Başkentgaz & Birleşik Ödeme İş Birliği: Gazmatik Kiosklar
DEVAMINI OKU