Total İstasyonları Birleşik Ödeme İle Dijital Nakit Yönetimine Geçiyor

  TOTAL İstasyonları, Birleşik Ödeme’nin Finansal IoT teknolojileri ile geliştirdiği akıllı online kasa ürünü PaySafe ile nakit yönetimini dijitalleştiriyor. PaySafe akıllı online kasa ürünü, içine koyulan tutarı algılayarak istasyonlardaki nakit paraları anında TOTAL İstasyonlarının banka hesabına havale yapıyor. Bu sayede TOTAL İstasyonlarındaki nakit paraya gün ve saat fark etmeksizin 7/24 anında erişebiliyor. Firmaya nakit varlıklarını anında kullanma ve değerlendirebilme imkanı veren bu sistem, nakit toplama sürecini dijitalleştirirken, firmayı vadesiz hesapta para tutma zorunluluğundan da kurtarıyor.

  PaySafe, nakit paranın güvenliğinin sağlanmasında da firmaya büyük bir kolaylık ve güvence sağlıyor. Nakit para, sadece taşınma sürecinde değil, kasaya koyulduğundan itibaren PaySafe akıllı kasası dahil olmak üzere 7/24 Birleşik Ödeme tarafından garanti altına alınıyor. Bu nedenle PaySafe, konvansiyonel para toplama ve güvenlik şirketleriyle karşılaştırıldığı zaman, firmayı kayıp/çalıntı ve fraud riskinden daha çok koruyor. Ayrıca, yine diğer para toplama ve güvenlik şirketleri ile karşılaştırdığımızda normalde günlük manuel olarak e-posta ile yapılan raporlamalara karşılık PaySafe API paylaşımıyla dinamik raporlama sağlıyor. Böylece, istasyondaki nakit bilgisi 7/24 ERP veya ön muhasebe sistemlerinden de anlık olarak takip edilebiliyor. Bunların yanında PaySafe, içine konan kağıt veya madeni paranın gerçekliğini de anında doğruluyor. Böylece para sayma ve doğrulama işlemi istasyonlarda anında gerçekleşmiş oluyor. Kasa paneli sayesinde personelin kimliği dijital olarak doğrulanırken, yapılan işlem de sisteme saatiyle beraber işlenmiş oluyor.

  Birleşik Ödeme’nin en inovatif ürünlerinden biri olan PaySafe akıllı online kasa ile kurumlara nakit optimizasyonu sağladıklarına dikkat çeken Birleşik Ödeme Kurumsal Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Burak Elgin, ‘’Bu yıl geliştirdiğimiz  PaySafe ürünümüz; perakende, kargo gibi nakdin fazlaca döndüğü sektörlerde Türkiye’nin lider şirketleri tarafından kullanılmaya başlandı. Ürünümüzü, Türkiye’nin lider akaryakıt  markalarından TOTAL İstasyonları ile buluşturmak da bizim için gerçekten gurur verici bir gelişme oldu. PaySafe çözümümüzle beraber TOTAL İstasyonlarındaki nakit yönetimini dijitalleştireceğimiz ve nakit optimizasyonu sağlayacağımız bir iş birliğine imza attık. İstasyonlarda kasada biriken nakit para, PaySafe kasanın içine koyulduğu anda, gün ve saat fark etmeksizin, Birleşik Ödeme tarafından anında TOTAL İstasyonları’nın banka hesabına yatırılacak. Böylece firmanın, nakit paraya 7/24 erişimine imkan sağlarken, aynı zamanda da firmaya yüksek seviyede finansal ve operasyonel verimlilik artışı sağlamış olacağız. Nakit yönetimini dijitalleştirme alanındaki değerli iş birliği için TOTAL İstasyonlarına teşekkür ederiz.” şeklinde görüşlerini paylaştı.

 

  Kurumların nakit akışlarını daha etkin bir şekilde yönetebilmelerine katkı sağlayan PaySafe’i istasyonlarında kullanıma sunan Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. Bilgi Teknolojileri Müdürü Mustafa Oral ‘’Birleşik Ödeme Sistemleri’ne ait, tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş akıllı online kasa ürünü olan PaySafe ile istasyonlarımızdaki nakit para yönetimini güvenilir, şeffaf, yönetilebilir ve raporlanabilir hale getirdik. PaySafe, finansal maliyetler ile birlikte CIT operasyon maliyetlerini de minimuma indirgeyen, yazılım ve donanım çözümlerini birlikte barındıran inovatif bir ürün olarak hayatımıza girdi. Nakit para operasyonunun izlemesi ile denetim ve servis işlemlerinin merkezi bir sistemden veya yerinden yapılabilmesine olanak sağlayan PaySafe, aynı zamanda istasyonlarımızdaki işleyişe zaman yönetimi açısından büyük fayda sağlıyor. Güzel Enerji Akaryakıt olarak bizler de dijital dönüşüm sürecimizde PaySafe projesinde Birleşik Ödeme Sistemleri ile birlikte güzel bir iş birliğine imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. PaySafe sayesinde, tatil günleri veya hafta sonu fark etmeden, nakit operasyonlarımızı verimli bir şekilde sürdürüyoruz.’’ diyerek proje ile ilgili görüşlerini sundu.

DİĞER YAZILAR

Bakü’den sonra ikinci yurt dışı hamlesi

Birleşik Ödeme’nin Romanya ofisi açıldı

DEVAMINI OKU

Bakü’den sonra ikinci yurt dışı hamlesi

Birleşik Ödeme’nin Romanya ofisi açıldı

DEVAMINI OKU

Borusan Lojistik & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: eTA Kart

DEVAMINI OKU

Pepsico & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: Pepsico PaySafe

DEVAMINI OKU
Brisa & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: Brisalıyız Kart
DEVAMINI OKU

Albaraka Türk & Birleşik Ödeme İş Birliği: Nöbetçi Transfer Fibabanka’da

DEVAMINI OKU

ASKİ & Birleşik Ödeme İş Birliği: Sumatik Kiosklar

DEVAMINI OKU

MNG Kargo & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: MNG Kargo PaySafe

DEVAMINI OKU

Hatay Büyükşehir Belediyesi Birleşik Ödeme İş Birliği: Hatay Halk Kart

DEVAMINI OKU

Başkentgaz & Birleşik Ödeme İş Birliği: Evde Dolum Projesi

DEVAMINI OKU

TESK & Birleşik Ödeme İş Birliği: TESK Kart

DEVAMINI OKU

Fibabanka Kredi Taksit Ödemeleri Vatan Bilgisayar’da

DEVAMINI OKU

Petrol Ofisi & Birleşik Ödeme Çözüm Ortaklığı: AutoMatic Lojistik ATM Card

DEVAMINI OKU

Paysend & Birleşik Ödeme İş Ortaklığı

DEVAMINI OKU

Başkentgaz & Birleşik Ödeme İş Birliği: Gazmatik Kiosklar

DEVAMINI OKU