REMITLY

Sumatik

Ankara, Manisa ve Tekirdağ olmak üzere 3 büyük ilde 2013 yılından beri toplamda 107 kiosk ile hizmet veren SUMATİK abonelere teknolojik ve güvenilir hizmet vermeye devam ediyor.

Ankara’da 2013 yılına kadar su aboneleri su alabilmek için zahmetli yollar ve uzun süreler harcıyorlardı. Ankara nüfusunu düşündüğümüzde dolum gişelerinde oluşan yoğunluk sebebiyle aboneler sıkıntı yaşamaktaydı. Her ne kadar yoğunluğun giderilmesi için uğraşılsa da, teknolojik ve günü yakalayan bir çözüm gerektiği ortak bir fikirdi.

Gişelerde insan faktörünün çok önemli olduğunu için ; bu süreçte kartın alınması , kartın bir cihaza okutulması, paranın alınması , para üstü verilmesi insana bağlı işlemler olduğu için çok fazla zaman alabilmekteydi. Ancak kiosk’larda bu süreleri çok daha hızlı ve çok daha güvenilir bir şekilde yapılabileceğini kurgulamıştık.

Tam bu zamanda Birleşik Ödeme tarafından abonelere çözümler üretilmeye ve gerekli alt yapılar tamamlanarak hizmet verilmeye başlandı. Hayata geçirilen kiosk’ların ana amacı;  aynı anda hem bakiye dolum süresini kısaltmak hem de işletme maliyetleri düşürmek olarak yola çıkıldı. ASKİ ile sıkı bir çalışmanın sonucunda tamda isteğe ve şartlara uygun , standartların üzerinde , profesyonel bir ekibin yönettiği sumatik’ler hizmet hayatına başladı.

Aboneleri gişede bekletmeden saniyeler içerisinde dolumu tamamlatarak gerek abonelere gerekse işletmeye maliyetlerini düşürme , işgücünü azaltma ve enerji tasarrufu yaptırma gibi avantajlar sağlamış olduk.

2013 senesinden beri yatırımlar yaptığımız ve tüm teknik altyapı ve  fonksiyonların bir araya geldiği kendi imalatımız olan kiosk’lar ile Ankara , Tekirdağ ve Manisa’da toplamda 107 noktada 7 gün 24 saat vermektedir.