TESK Kart hayata geçti

Birleşik Ödeme ve TESK işbirliği ile esnafa ?TESK KART?

 

Türkiye Esnaf ve Sanatkar Konfederasyonu ve Türkiye?nin finansal hizmetler alanında önde gelen kuruluşlarından Birleşik Ödeme işbirliği ile hayata geçirilen ?TESK Kart?  projesi Ankara?da basın mensupları ve 81 ilden teşrif eden esnaf ve sanatkar temsilcilerinin  katılımıyla gerçekleştirilen toplantıyla tanıtıldı.

 

TESK Kart ile Yaklaşık 2 milyon esnaf ve sanatkar ve ailelerine özel , Akaryakıttan  ,eğitime bir çok saygın ve ulusal anlaşmalı markada indirim ve avantajlar sunacağı  gibi  TESK Kart ile fatura ödemeden para transferine kadar birçok finansal hizmetten yararlandırılması planlandığı belirtildi..

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken,  ?Bugün hayatımızın içinde olmazsa olmazı olarak kabul ettiğimiz TESK Kart?ın günlük hayatımızda hem daha ekonomik alışveriş yapmamızı sağlayacak hem de bir farkındalık oluşturacak. Farkındalığı şu olacak bugüne kadar cebimizde kullandığımız kartlar kredi sağlanmasıyla ilgili cebinizdeki paranın kullanılmasıyla ilgili idi. Halbuki bu kartla sadece alışveriş yapabileceksiniz. Bu alışveriş önemli ölçeklerde hem size kazandıracak hem de bu genişledikçe esnaf sanatkarlar kendi meslek dalındaki kendi müşterilerine bu kartı takdim etmek suretiyle onlarında dezavantajı onlardan alınan ürünlerde de vatandaşın birebir daha ucuza, daha kaliteli yiyecekleri almasını sağlayacak.? İfadelerini kullandı.

 

Proje ilgili değerlendirme yapan Birleşik ödeme CEO?su İlker Sözdinler , Biz proje olmaktan gurur duymaktayız. Amacımız , Esnaf ve sanatkarlarımızı ?TESK KART? sayesinde bütçelerine katkı sağlarken onlara akıllı ödeme ve finans teknolojilerini kullanarak güvenli ve kolay bir hizmet ortamı sunmaktır.

Nihai hedefimiz ,Esnaf ve sanatkarlarımızın başka bir kartta ihtiyaç duymadan TESK Kart ile tüm alışverişlerinde avantajlardan faydalanmasını ve ödeme ile finansal hizmetlerini yapmasını sağlamaktır .Projenin ülkemize hayırlı olmasını dileriz.