REMITLY

Tesk Kart

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu yaklaşık 2 milyon üye ve aileleri ile birlikte yaklaşık 10 milyona ulaşan kitlesi ile Türkiye’nin en büyük Kamu kurumu niteliğinde  mesleki kuruluşudur. Bu büyüklükte olan bir kuruluşun Birleşik Ödemeyi seçmesi bizler için gurur verici bir süreçti.

Ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sunan esnaf ve sanatkarlarımız ile ailelerinin işlerini kolaylaştırmak ve üzerlerindeki maddi yükü azaltmak amacıyla bu projeyi planlamaya başladık.

Aklımızda herhangi bir ücret veya aidatı olmayan , esnafımızın, ailelerinin ve meslek kuruluşu çalışanlarının kullanabileceği, amacının sadece üye işyerlerinden indirim ve avantajlar sağlayacağı bir kart yapabilmekti. Ve bu proje ile esnafımıza ait kendi marka değerlerini yükseltecek bir kart ortaya çıkardık.  Tek amacımız kar topu gibi döndükçe büyüyecek ve büyük kitlelere hitap edecek,  avantajları sayesinde çoğalacak , sağlıktan akaryakıta, giyecekten yiyeceğe ve birçok farklı sektörde esnafımıza güç ve kolaylık sağlayacak bir platform yaratmaktı.

Geldiğimiz noktada; TESK Kart ile milyonlarca TL’lik işlem hacmini yakalamış durumdayız. Özellikle akaryakıt ve sağlık harcamaları başta olmak üzere pek çok sektörde indirimler ve avantajlar devam ediyor. İndirim kartı olarak kurguladığımız TESK KART ile esnaf ve sanatkarlar  sadece TESK kartlarını göstererek indirimleri saniyeler içerisinde alıp ister kredi kartları ile isterse nakit ödeme yaparak ürün veya hizmetlere sahip olabiliyor.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in büyük özverisi ve katkıları ile  Ekim 2017 tarihinde hayata geçen TESK Kart’tan esnafımızın beklentisi çok yüksekti. TESK Genel Başkanı Palandöken’in “TESK Kart” tanıtımında yaptığı konuşmada TESK kartı; “Bugün hayatımızın içinde olmazsa olmazı olarak kabul ettiğimiz TESK Kart günlük hayatımızda hem daha ekonomik alışveriş yapmamızı sağlayacak hem de bir farkındalık oluşturacak. Farkındalığı şu olacak; bugüne kadar cebimizde kullandığımız kartlar kredi sağlanmasıyla, cebinizdeki paranın kullanılmasıyla ilgili idi. Halbuki bu kartla sadece alışveriş yapabileceksiniz” şeklinde tarif etti.

Birleşik Ödeme olarak bu projeyi hayata geçirmek ve TESK Kart’ın kullanıldığını görmek bizim için bir gurur tablosu oluştururken , TESK Kart yarattığı farkındalık ve hizmet anlayışı ile büyümeye, gelişmeye ve esnafımıza kolaylıklar sağlamaya devam  ediyor.